تبلیغات
آه...که چه بگویم

آه...که چه بگویم
نظر سنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست؟

ابر برچسب ها
هجرت پیامبر ـ صلی الله علیه وسلم ـ از مکه به مدینه خلفای راشدین پیمان با یهودیان مدینه «خداوند زیباست و زیبای ها را دوست دارد» شفاعت دعوت مخفی پیامبر و مسلمانان پیشتاز خوردن و آشامیدن در بهشت ابوبکر اولین غذایی که مؤمنان بعد از دخول به بهشت می‌خورند آه...که چه بگویم انواع گوناگون وحی بهشت و جهنم مسلمان شدن سیدنا امام عمربن الخطاب(رض) مقدّمات هجرت خلاصه زندگی پیامبر قبل از نبوت اسرا و معراج عالم برزخ آداب مسجد غار حرا فرش سیرت بعد از نبی نخستین غَزوات مسلمانان محبت منازل بهشت و ارتفاع آن اسلام آوردن سیدنا حمزه تمدن اسلام مسجدالنبی خاک بهشت پل صراط شیخ مصطفی امامی معماری اسلامی بهترین پاداش آداب غذا خوردن ابو موسی اشعری عام الحُزن (سال غم) عالم برزخ و روز محشر ولادت پیامبر رسول الله سدره المنتهی ساکنان مدینه و اوضاع آنان به هنگام هجرت تمدن اسلامی روح بیعت عقبه اول پیامبر در طائف غزوهٔ بدر بزرگ پیامبر بیعت عَقَبهٔ دوم ابوبکر صدیق قدر و منزلت زن ابوبکد صدیق
در باره ی مسیح دجال

دجال یكی از علامت های بزرگ است كه خداوند آن را برای نزدیك شدن قیامت و اجل آن اراده كرده است و آن از بزرگترین آزمایشی ‏می باشد كه خداوند بندگانش را با آن امتحان می كند تا آنجا كه پیامبر، فتنه او را به فتنه قبر تشبیه می نماید. رسول الله- صلی ‏الله علیه و سلم- می فرماید:* .. أَنَّكُمْ تُفْتَنُونَ فِی قُبُورِكُمْ مِثْلَ أَوْ قَرِیبَ مِنْ فِتْنَةِ الْمَسِیحِ الدَّجَّالِ*

(…همانا شما در قبرهایتان ‏به فتنه ای مانند یا نزدیك به مسیح دجال دچار می شوید.) آنچه كه بر بزرگی این فتنه دلالت می نماید این است كه تمام پیامبران ‏گروهها و دسته های خویش را از آن برحذر داشته اند و پیامبر- صلی الله علیه و سلم- نیز دوری از آن را ابلاغ نموده است تا آنجا كه ‏بیشتر اصحاب گمان می كردند كه دجال از ایشان نزدیك است همانگونه كه در صحیح بخاری ثبت شده است.

فتنه او كه ادعای ربوبیت است پوشیده نمی ماند پس گمان می شود كه او پروردگار است. خداوند بر دستهای او كارهای خارق ‏العاده را جاری می سازد كه آن را بر درستی ادعایش دلیل قرار می دهد. از جمله كارهای خارق العاه ای كه پیامبر از آن خبر داده ‏این است كه همراه او بهشت و آتش است- بهشت او در حقیقت آتش و آتشش در حقیقت بهشت است- با او رودهایی از عسل و ‏آب و كوهی از نان به همراه دارد. به آسمان می گوید ببار می بارد؛ به زمین می گوید برویان، می رویاند؛ به زمین دستور می دهد كه ‏گنجهای خویش را برایش نمایان سازد پس مانند زنبور عسل خارج می شوند؛ نزد قومی می آید به او ایمان می آورند پس بر ایشان ‏باران نازل می كند؛ زمینشان را سرسبز می نماید و چهارپایانشان چاق می گردند؛ پیش قومی دیگر می رود دعوتش را رد می ‏نمایند و تصدیقش نمی كنند دچار قحطی و گرسنگی می شوند و تمام آنچه روی می دهد به اذن و مشیت پروردگار برای امتحان و ‏آزمایش می باشد.

با ظهور دجال فتنه و بلا و نارحتی زیاد می شود و تشریع كننده كریم اسباب دفع فتنه را بیان كرده است. فتنه، كسانی را در بر می ‏گیرد كه از آن اسباب شناخت ندارند یا در عمل به اسباب شرعی كه شریعت برای دفع آن بیان كرده است كوتاهی نموده اند. كه آن ‏اسباب به شرح زیر می باشند:

1-شناخت حالت و صفات او: پیامبر- صلی الله علیه و سلم- بر شناخت مؤمنان نسبت به صفات دجال حریص بودند تا اگر بر آنان ‏ظاهر شد بر او آگاهی یابند. پیامبر- صلی الله علیه و سلم- خبر داده كه بین دو چشمش كلمه كافر مكتوب شده است كه هر ‏خواننده یا امی می تواند آن را بخواند. چشم راست او كور است؛ جوانی سفید رنگ مایل به سرخ می باشد و موهای سرش جعد ‏مانند است. قامتی كوتاه و بدنی نیرومند دارد.

2-شناخت قرائت قرآن، دعاها و چیزهای دیگر كه شر و فتنه او را دفع می كند: از دعاهای پیامبر- صلی الله علیه و سلم- در نمازش ‏این دعا می باشد:**اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ الْقَبْرِ وَمِنْ فِتْنَةِ الْمَسِیحِ الدَّجَّالِ...

(پروردگارا از عذاب قبر، فتنه مسیح ‏دجال و … به تو پناه می برم.)

 پیامبر- صلی الله علیه و سلم- بر مواظبت این دعا بعد از تشهد در نماز امر نموده اند كما اینكه از ‏ابوهریره -رضی الله عنه- ثابت است كه رسول الله- صلی الله علیه و سلم- فرمودند:** إِذَا تَشَهَّدَ أَحَدُكُمْ فَلْیَسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنْ أَرْبَعٍ ‏یَقُولُ اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِكَ مِنْ عَذَابِ جَهَنَّمَ وَمِنْ عَذَابِ الْقَبْرِ وَمِنْ فِتْنَةِ الْمَحْیَا وَالْمَمَاتِ وَمِنْ شَرِّ فِتْنَةِ الْمَسِیحِ الدَّجَّالِ

 (هنگامی ‏كه یكی از شما در تشهد قرار گرفت از چهار چیز به خداوند پناه ببرد و بگوید: خداوندا از عذاب جهنم، عذاب قبر، فتنه زندگی و مرگ ‏و از شر فتنه مسیح دجال به تو پناه می برم.) و پیامبر- صلی الله علیه و سلم- بیان نمود كه آنچه باعث می شود مسلمان به ‏وسیله آن از شر فتنه دجال محفوظ بماند ده آیه اول سوره كهف می باشد.

 از ابودرداء -رضی الله عنه- روایت است كه پیامبر- صلی ‏الله علیه و سلم- فرمودند:**مَنْ حَفِظَ عَشْرَ آیَاتٍ مِنْ أَوَّلِ سُورَةِ الْكَهْف عُصِمَ مِنْ الدَّجَّالِ

(هركس ده آیه اول سوره كهف را ‏حفظ نماید از دجال محفوظ می شود.)

 و از اسباب دفع فتنه دجال فرار و دوری كردن از اوست. رسول الله- صلی الله علیه و سلم- ‏می فرماید:**مَنْ سَمِعَ بِالدَّجَّالِ فَلْیَنْأَ عَنْهُ فَوَاللَّهِ إِنَّ الرَّجُلَ لَیَأْتِیهِ وَهُوَ یَحْسِبُ أَنَّهُ مُؤْمِنٌ فَیَتَّبِعُهُ مِمَّا یَبْعَثُ بِهِ مِنْ الشُّبُهَاتِ

‏‏(هركس از ظهور و خروج دجال اطلاع یافت از آن دوری گزیند. قسم به خدا همانا مردی بر او وارد می شود و او به آنچه از شبهات ‏همراه او است ایمان می آورد.)

این بعضی از اسباب و وسایلی بود كه تشریع كننده بزرگوار برای كسی كه در فتنه قرار می گیرد را بیان داشته تا به وسیله آن شبه ‏را دفع نماید. كسی كه منزلت و شأن او را بداند و از كارش اطلاع یابد چه بسا ظهورش باعث افزایش ایمان كسانی كه از او شناخت ‏دارند گردد. برای این است كه رسول الله- صلی الله علیه و سلم- خبر داده كه بزرگترین تبعیت كنندگان دجال كافران و جاهلان ‏مسلمان می باشند.

این فتنه دجال و راههای دفع آن بود. اما در باره اینكه چه مدت زمانی در زمین می ماند رسول الله- صلی الله علیه و سلم- فرموده ‏اند كه چهل روز می ماند، یك روز مانند یك سال، یك روز مانند یك ماه، یك روز مانند یك هفته و سایر روزها مانند روزهای ما می ‏باشند. همانگونه كه مسلم نیز روایت نموده است.

اما در آخر دجال- كه بزرگترین دلیل بر كذب و دروغش می باشد- به دست عیسی - علیه السلام- كشته می شود. پیامبر- صلی ‏الله علیه و سلم- خبر داده كه عیسی به دنبال نازل شدن از آسمان دجال را جستجو می كند و در باب لد شهری نزدیك بیت ‏المقدس او را می یابد و می كشد كما اینكه در صحیح مسلم ثابت است.

این همان دجال- لعنه الله – است كه خداوند او را آزمایشی برای بندگانش قرار داده است. به صدق و درستی خبر ایمان داریم و با ‏اطلاع از آن یقینمان افزایش می یابد. و این فتنه ای است كه كسی از آن نجات نمی یابد مگر كسانی كه به كتاب خدا و سنت ‏پیامبر- صلی الله علیه و سلم- چنگ زده باشند.

  وصلی الله وسلم علی نبینا محمد وعلی آله وصحبه أجمعین.‏

وآخر دعوانا أن الحمدلله رب العالیمن.‏
طبقه بندی: آینده اسلام و علامات قیامت،
[ سه شنبه 12 آبان 1394 ] [ 03:33 ب.ظ ] [ سید مصطفی موسوی ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
www.iranskin.com/online'>Online User P align=center>